Çimlerin bakımı: Vejetasyon mevsimi boyunca beslenmesi

Çimin ihtiyaçları özellikle azot açısından çok önemlidir

Çimin ihtiyaçları özellikle azot açısından çok önemlidir. Bu nedenle her şeyden önce azot eksiğinin giderilmesi gerekmektedir. Çim gübresi gibi, özel ve komple bir gübre seçildiği takdirde, zaten yeterince azot toprağa yavaşça karışacaktır. İlk uygulama martta, vejetasyonun başlangıcında, yani ilkbaharda yapılmalıdır. Metrekareye yaklaşık 50 gr gereklidir ve bu işlem mayısta tekrarlanmalıdır. Ve son bir kez de haziran sonunda gübreleme yapılmalıdır.  İlkbaharda geçekleştirilen bu gübreleme işlemini takiben bazı bakım işlemleri daha yapılmalıdır: yabani otların temizlenmesi, yosunların toplanması gibi.

Aslında karışık fonksiyonlara sahip ürünler de mevcuttur. Örneğin anti-yosun çim gübresi, çimi yosunları yok ederek gençleştirir. Bu tarz gübreler, ilkbahardaki ilk uygulamada, yukarıda bahsedilen çim gübresine tercih edilmelidir.

Yabani otları yok eden gübreler, verimlileştirme ve yabani otla mücadele görevlerini bünyesinde toplamıştır.

 

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com