Geçiş yoğunluğu

Ulaşım ağını, yaya yolları, araç yolları ve patikalar oluşturur.

Ulaşım ağını, yaya yolları, araç yolları ve patikalar oluşturur. Mantıklı ve basit hatlar oluşturun, aşırı kıvrımlı yaya yollarından kaçının, eğer mümkünse bu kıvrımları örneğin ağaç ya da çalı gruplarıyla vurgulayın. Evin stiliyle olan uyumu bozmayın ama kaplama yüzeylerle oynamaktan da kaçınmayın. Dikdörtgen şeklindeki kaldırım taşlarının diziliş şekline göre yolunuzu olduğundan daha geniş ya da daha uzun gösterebilirsiniz.

Doğal malzemeleri kullanın, örneğin çakılı bitki kitlelerinin içinde ve boyunca istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Yolların yapısı yüklenecek oldukları göreve göre değişir. Yollarda istenilen temiz ve her zaman kullanılabilir durumda kamalarıdır. Başlıca üç çeşit ulaşım yolu düşünebiliriz.

Araç yolları, araçların ağırlığını taşıyabilmesi için yeterince stabilize edilmiş, ve en az 2,5 m genişliğinde olmalıdır. (4 m’ ye kadar genişleyebilir)

Yaya yolları, iki kişinin rahatlıkla yan yana geçmelerine imkan verecek şekilde düşünüldüğünde en az 1,2m genişliğinde olması gereken yollardır. Evle ulaşımı sağlayan ana yaya aksında genişlik 2m’ ye kadar arttırılabilir.

Küçük gezinti patikaları, bir kişinin rahatlıkla geçmesi baz alınır ve 0,70m genişlik yeterlidir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com