Çim tohumu karışımının seçimi

Çim tohumu karışım çeşitleri birbirine benzemez

Çim tohumu karışım çeşitleri birbirine benzemez, her biri vejetasyon karakteri birbirini tamamlayan pek çok tohum türünün karışımından oluşur. Bu türlerin seçimi, ortamın şartlarına göre yapılmalıdır: toprağın cinsi, güneşlenme ve nem miktarı, vb. aynı zamanda çimin kullanım amacına da uygun olmalıdır.

Diyelim ki şöyle bir çim isteniyor:

·    Basılmaya çok dayanıklı

·    Çok kolay yerleştirilebilir

·    Büyük alanlar için

·    Dayanıklı ve problemsiz

·    Çok güneşli ve kuru topraklar için

·    Çok güzel bir görünüme sahip

·    İngiliz tarzında

·    Ağır büyüyen

·    Gölge alanlar için

 

Tohum karışımları, Agrostis, Festuca, Poa, Lolium, vb.nin aralarından seçildiğinde neticeler farklı farklı olacaktır.

 

Seçiciler ve melez üreticileri, çimin kuraklığa ve basılmaya dayanıklılığını arttırmak için araştırmalar yapmaktadırlar; bitkilerin kışlık tutumları, sık biçilmeye karşı tepkileri üzerinde çalışırlar. Melezleme yoluyla, bitkilerin sürme yeteneğini geliştirmeyi (yani yatay gelişen bitkilere imkân tanımak için) ve yapraklanmanın inceliğini iyileştirmeyi de denemektedirler.

Detaylar için tıklayınız bitki bankası yer örtücüler 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com