Saksı bitkileri kışın nasıl saklanmalı

Soğukların başlamasından itibaren, hassas türlerin korunması gereklidir

Soğukların başlamasından itibaren, hassas türlerin korunması gereklidir. Bunların dışarıda kalmaları zorunlu ise bu durumda bir veya iki kat koruyucu bir örtüyle sarılmalıdırlar. Sardunyalar serin ve kapalı bir yere alınıp korunmalıdır. Arada sırada hafif bir sulama yapılabilir. Vejetasyon dönemi başladığı andan itibaren yarı boydan budanmalı ve sulaması başlatılmalıdır.

Kış ayları, boş saksıları temizlemek içinde iyi bir dönemdir. Özellikle toprak saksıları çamaşır suyu katılan bir miktar su ile fırçalayarak temizlemek gerekir.    

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com