Ahşap saksı

Özellikle bahçede kullanılan çalı ve turunçgiller için kullanılır

Özellikle bahçede kullanılan çalı ve turunçgiller için kullanılır. Çabuk çürümesinin engellenmesi için düzenli bakım gerektirir. Ayrıca bir de fungisitle bakımı yapılmalıdır (mantar zararlılarına karşı).

 

Diğer maddeler de hala kullanılmaktadır fakat daha az tercih edilirler. Çimento ya da taş sert fakat ağırlıkları sebebiyle pek kullanışlı olmayan saksı materyalleridir. İçlerinde toprağı tutacak bir astara sahip, demir telden yapılmış sepetler mevcuttur. Bunlar asılarak da kullanıma uygundurlar.

Sonuç olarak, evlerde kullanılmayan eski eşyalar bile harika saksılara dönüşebilirler. Eski bir sulama kabı, fıçı, leğen, vb. boyanarak, süslenerek çok orijinal ve dekoratif bir hal alabilirler. Fakat şu kural unutulmamalıdır bu tür objeler, noktasal boyutlarda kullanıldıklarında göze hoş gelirler, bahçenin bir köşesinde bir göz yanılmasından ibaret olmalıdırlar.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com