Havuz düzenlemelerinde su

Buharlaşmayla oluşan su kayıpları, havuzun dengesinde ciddi düzensizlikler meydana getirebilir

Musluk suları, kontrol edilmiş, rahatça kullanılabilen sulardır fakat masrafı küçümsenmeyecek kadar fazla olabilir. Buna karşılık eğer bir kuyudan su sağlanacaksa, öncelikle suyun analiz edilmesi gerekmektedir (dışardan gelen pislikler tarafından kirlenme riski taşır). Bazı bahçeler bir su kaynağına sahip olabilirler. Bu durumda kaynağın kullanılabilirliğini yaz aylarındaki debisinin yeterli olup olmadığı belirleyecektir. Buharlaşmayla oluşan su kayıpları, havuzun dengesinde ciddi düzensizlikler meydana getirebilir, özellikle de sıcaklığın çok yüksek olduğu zamanlarda. Bu su kayıplarının ya azaldıkça ilave edilerek ya da sürekli bir besin kaynağıyla giderilmesi şarttır.  Tam tersine yoğun yağmurlu dönemlerde ise, havuz çok dolduğunda devreye girecek bir sistem oluşturulmalıdır. Suyun kalitesi iyi oksijen almasına ve içinde oluşan organik maddelere göre değişir. Büyük havuzlarda öncelikle bir filtrasyon sistemi kurulmalıdır. Küçük olanlar genellikle kolayca boşaltılıp düzenli bir şekilde temizlenebilir (suyu boşaltabilmek için tabanda bir boşaltma vanası unutulmamalıdır). Suya oksijen karıştırmak içinse basit bir kaskad genellikle yeterli olur.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com