Havuz düzenlemelerinde yerleşim

Havuz terasın yakınlarında bir yerde konumlandırılmalıdır

Havuz terasın yakınlarında bir yerde konumlandırılmalıdır. Burası görsel olarak havuzdan en çok faydalanılacak bir noktadır, seyredilmeye en uygun kısımlardandır. Bahçenin dibine yerleştirildiğinde ise gizemli bir atmosfer yaratacak ve meditasyona uygun bir ortam olacaktır. Eğer bahçe yamaç bir alan üzerinde ise bu durumda havuzun aşağı kısma konumlandırılması doğru olacaktır.

Havuzun yerleştirileceği yerin seçimi, aynı zamanda ne kadar güneş alacağını da belirler. Günde en az 6 saat güneş alan bir yer olması yeterlidir. Yeşil alglerin gelişimini destekleyecek yoğun güneş alan yerlere, dökülen yapraklarıyla havuzu kirletebilecek büyük ağaçların yakınlarına koymaktan kaçınmak gerekir. Aksi takdirde bu yapraklar suyun içinde çürümeden sürekli toplanmak zorundadır. Yine ibreli türlerin de ibrelerinin suya dökülmesi tercih edilen bir durum değildir. Bunlar da suyun ph’ını değiştirecek ve aside çevirme eğilimi göstereceklerdir. Yakında bulunan ağaçlar, özellikle PVC kaplama zeminli havuzlarda, kökleriyle büyük hasarlar yaratabilirler.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com