Kaya bahçesi bitkileri

Picea abies ...

Çalı ve ibreliler: Picea abies ‘Nidiformis’, Juniperus squamata ‘Blue Star’, Juniperus procubens ‘Nana’, ve Cryptomeria nains ‘Elegans Nana’ ya da Chamaecyparis obtusa ya da psifera. Herdem yeşil küçük çalılar arasında, bazı Abelia türleri Abelia  ‘Prostata’ gibi iri çiçekli, yaygın forma sahip, herdem yeşil Berberisler, B. buxifolia ‘Nana’ gibi, Cotoneaster’ler, C. dammeri ki bu bitki toprak yüzeyini çok iyi kaplar ve Euonymus fortunei’nin çeşitli çeşitleri arasından yapılacak geniş bir seçim yelpazesi mevcuttur.

Çok yıllık bitkiler: Aubrieta deltoides, Campanula portenschlagiana ya da carpatica, Dianthus alpinus, Gentiana acaulis, ıberis sempervirens, Sempervivum arachnoidium, Armeria maritima, Lychnis flos-jovis, Phlox subulata, Sedum kamtschaticum, Alyssum saxatile, Cerastium, Sedum, Thymus ve Arabis alpina gibi.

Gölge alanlardaki kaya bahçeleri için çok yıllıklar: Ajuga reptans, Astilbe arendsii, Primula, Tiarella, Viola, ve çok sayıda Filicinee- eğreti otu-, Asplenium, Phyllitis ya da Dryopteris olabilir.

Tek yıllık bitkiler: Alyssum maritimum, Eschscholtzia, Ficoide, Gazania, Portulaca, Phlox drummondii...

İlkbaharda çiçeklenen soğanlar: Crocus, Galanthus nivalis (kar delen), İris reticulata, nergisler ve laleler... Ve yine Sternbergia ve yaz Cyclamen’i geç çiçeklenmeleri nedeniyle tercih edilirler (yaz sonu, sonbahar).

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com