Çiçek yastıkları ekim ve dikimi

Toprağın hazırlanmasına özen gösterin...

Toprağın hazırlanmasına özen gösterin: kolay işlenir hale gelinceye dek belleyin, ve toprak keseklerini ufalayın, özellikle tohum ekilecekse, toprağın iyice ince taneli hale getirilmesi gerekmektedir (ince taneli toprak, yağmurdan sonra en az sıkışan topraktır, bu da tohumların çimlenmesine olanak sağlar.). Bu işlem sırasında, içersine bir yandan da taban gübresi karıştırılmalı, yabani otlar mümkün olduğunca ayıklanmalıdır (eğer uygunsa, birkaç hafta evvelden seçici bir herbisit kullanılması yararlı olur).

Toprak yeterince ısındıktan sonra ekime başlanmalıdır: Nisan – mayıs aylarında, en dayanıklı türler (gelincik, tarla nergisi,...) ekilebilir, fakat soğuğa duyarlı türler için  mayıs ayı beklenmelidir (Çin karanfili, vb.).

Kış donları bittiği andan itibaren, kaplı bitkilerin ve ocak – şubat aylarında, sıcak ortamda, ektiğiniz tohumlardan oluşan fidelerin dikimi yapılmaya başlanabilir. Toprak dikimden sonra düzenli olarak sulanır. Bitkinin dibine toprakta geç çözülen bir çiçek gübresi serildiği taktirde, (metrekareye bir avuç) yazın geri kalan kısmında bitkiler bundan yararlanacaktır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com