Bahçenizin bitkilerini nasıl seçeceksiniz?

Basit fakat sağduyuyla dolu bir yöntemi kabul etmek gerekmektedir

Bahçenizin yakın çevresinin analizi ile olaya girin: Ortamda karşılaşılan güçlükleri belirleyerek işe başlayın (toprak, iklim, kullanılabilir alan,vb.) Diğer yandan, alanda mevcut ve sağlıklı durumda olan bitkilerin ve bitkisel dokunun listesini çıkarın ve yerlerini saptayın, plan üzerine işaretleyin (daha sonra faydalanacaksınız)  ve eğer mevcutsa alanda çevreden gelen unsurları belirleyin.

 

Bunların içinden sizin şartlarınıza, yükleyeceğiniz gerekli fonksiyonlara uygun olanları seçiniz: Bunlar rüzgara(rüzgar perdesi), soğuğa (sürekli çitler), güneşe (gölge ağaçları), erozyona ( Şevleri tutucu özellikteki bitkiler) karşı koruma fonksiyonu, kötü görüntüleri kamufle etme, çit oluşturma fonksiyonu yada ekolojik fonksiyonlar (küçük faunanın korunması ve beslenmesi) olabilir.

Ardından peyzaj düzenlemesini destekleyecek fonksiyonları belirleyin: temel bir türün belirlenmesi bahçede bir bütünlük yaratılmasına yardımcı olacaktır. Ve yine  bir ortam yaratmaya yarayacak bitkilerin seçimi (örneğin, Akdeniz servilerini andıran duruşlu ağaççıklar, gri-yeşil yapraklar, lavantalar vb.). Ve bir de bahçeyi hareketlendirmek için kullanılan tüm bitkiler: bitkilerin tekrarlı kullanımı, bahçenin ilginç bir noktasını vurgulamak için bitkinin ikili kullanımı, bahçenin yapısını vurgulamak için kenarlarda kullanılan bitkiler.

 

Ve sonunda yeşil sığınağınızı süsleyecek objeler seçilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com