Bitki seçimi üzerine

Bir bahçe her şeyden önce evinizin yanındaki yeşil dinlendirici bir sığınaktır

Bir bahçe her şeyden önce evinizin yanındaki yeşil dinlendirici bir sığınaktır, dolayısıyla orada kullanılacak bitkilerin seçimi önemlidir. Her zaman bütünde bir ahenk yaratmayı düşleyerek, baskın bir bitki seçmeye çalışınız. Bu bitki, alanları vurgulamak için uygun tipte, ve aynı zamanda düzenlemenizde fark edilebilecek kadar yalın ve sade, olması yanında bahçenizin toprağına ve iklimine uygun bir bitki olmalıdır.

Bitkisel materyal seçiminiz, bitkilerin özellikleriyle doğru orantılı olmalıdır (form, yükseklik, duruş, renk, yaşam süresi gibi). Fakat  aynı zamanda sizin kültürel ve özel isteklerinize de bağlı olacaktır. Örneğin şimşirin kullanımı Fransız bahçelerini , yada Alplerde yetişen  bitkilerin kullanımı çocukluğunuzda dağlarda geçirdiğiniz tatilleri anımsatacaktır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com