Bahçenizi Tanıyormusunuz?

Bu genellikle unutulan önemli bir nokta olup, size toprağınızı tanıma ve istekleriniz doğrultusunda en uygun düzenlemeyi yapma fırsatı verecektir.

Bu genellikle unutulan önemli bir nokta olup, size toprağınızı tanıma ve istekleriniz doğrultusunda en uygun düzenlemeyi yapma fırsatı verecektir. Öncelikle bahçeniz için bir eskiz çalışması yapın. Bir kağıt üzerine arsanızın sınırlarını kuşbakışı olarak çizin, yönleri belirtin. Ev ve benzeri tüm yapıları, pencerelerin konumlarını, korunacak güzellikteki görüntüleri ve kamufle edilmesi gerekli kötü görüntüleri, arsanız içinde mevcut bitki örtüsünü ve size önemli gelen diğer tüm bilgileri çiziminize ilave edin. Kanalizasyon, su boruları ve kabloların geçiş hatlarını, gölge ve yoğun güneş alan kısımları belirtmeyi de unutmayın.Bu bilgiler bitki seçiminiz sırasında size yararlı olacaktır.

Daha sonra eğer mümkünse,bekleyin. Kendinizi büyük çalışmaların içine atmadan bırakın birkaç mevsim geçsin. Sahada bulunan bitkileri gözlemleyin. Sonbaharda gözükmeyen bazı çok yıllık bitkiler ilkbaharda ortaya çıkar ve bunlar yazın gözünüzü kamaştıracak bir manzaraya sahip olabilirler. Her mevsim görebildiğiniz ağaçları not alın ve sonunda hangisinin korunmaya değer olduğuna, hangisini alandan çıkartacağınıza karar verin. Alanınızı tüm bu açılardan ve evin çeşitli bakış alanlarından gözlemleyin Bu gözlem dönemi alanınızın zayıf ve kuvvetli noktalarını belirlemenize ve belki de düzenlemenizin ana hatlarını şekillendirmenize yardımcı olacaktır. Bu zaman zarfında tüm fikirlerinizi, düzenlemede kullanılacak sert zemin malzemesi ve bitki materyali seçimlerinizi not almayı unutmayın. Bu liste gerçekleşemeyecek kadar çok fikirle dolu olacağından ilerde, öncelikli tercihlerinizi belirlemeye yardımcı olacaktır.

Daha sonra çizmiş olduğunuz mevcut alanın bulunduğu planın üstüne bir aydinger kağıdı yerleştirin ve alanınızın bir ilk alan kullanım denemesini yapın. (Teras, yollar, sert zeminler, çocuk oyun alanları, barbekü yeri gibi) Tüm bu değişik fonksiyonlar arası bağlantıların birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edin. Doğru olanı bulana dek bu tür eskizler yapın, çünkü başarılı düzenlenmiş bir bahçe, estetik görünümünün yanı sıra, iyi düşünülmüş bir organizasyona ve fonksiyonları doğru yerleştirilmiş iyi işleyen bir alan kullanımına da sahip olan bahçedir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com