İstinat duvarları

Bahçenin iki farklı kodu arasında bağlantı kurmaya ve toprağı tutmaya ve toprak yükünü taşımaya yarar.

Bahçenin iki farklı kodu arasında bağlantı kurmaya ve toprağı tutmaya ve toprak yükünü taşımaya yarar. Terasların etrafında, otopark inişlerinde bu duvarlara rastlanır. Bu duvarların kullanımı, üzerine yük binmiş olan toprağın (su, bitkilendirme) tutulmasında en etkili yöntemdir. Bu nedenle duvar temelinin sert ve sabitlenmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle duvarın inşa edileceği alan boyunca geniş bir çukur açılarak, buraya içi moloz dolu dışı ise betonla kaplanmış bir taban temel atılmalıdır. Duvar bu temelin üzerine inşa edilecektir. Aynı zamanda duvarın taban kısmının tepesine oranla daha geniş tutulmasına özen gösterilmelidir. Bu şekilde oluşturulan açı, duvarın dayanıklılığını arttıracaktır. (Genellikle duvarın ön yüzü metre başına 10 cm denk gelecek şekilde içeri çekilir.) Yine de, 1,20 – 1,50 m.yi aşan bir duvar söz konusu olduğunda inşaat mühendisine danışılmalıdır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com