Araç yolları - çim taşları

İki yönlü ulaşımı sağlayan bu araç yolları, tam anlamıyla bir araç yolu inşa edilmeden araçları geçmesine imkan veren pratik bir çözümdür.

İki yönlü ulaşımı sağlayan bu araç yolları, tam anlamıyla bir araç yolu inşa edilmeden araçları geçmesine imkan veren pratik bir çözümdür. Genişliği 50 ile 70 cm arasında olan bu yolların, biri diğerinden (akstan aksa) 1,10-1,30 cm mesafededir ve iki şeridin  arasındaki alan çimlendirilecektir.

Çim taşlarının, çim altında kaybolma ve bazen garaj girişinde görülen döşemedeki matlaşmayı ortadan kaldırmak gibi avantajları da vardır. Çim taşı döşemeler çok kolay yerleştirilir. Kum ve topraktan oluşan bir karışım üzerine konur. Tümü yaklaşık 20 cm olan bir alt yapı (temel) tabakası gerekmektedir. Çim taşlarının delikleri, daha sonra ağzına kadar toprakla doldurulur ve çimlendirilir.

Yamaçlardaki bahçeler değişik eğimlerdeki teraslarla şekillendirilebilir. Kenarları belirleyen duvarlar bahçenin düzenlenmesinde önemli rol oynar. Bahçelerde kullanılan iki çeşit duvar vardır. bunlardan biri yük taşıyan istinat duvarları, diğeri ise  dekoratif duvarlardır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com