Döşeme teknikleri

Kalın malzemeler ( 4 cm.den fazla), tuğlalar gibi, iyice sıkıştırılmış bir kum tabakası üzerine kolayca yerleştirilebilirler.

Kalın malzemeler ( 4 cm.den fazla), tuğlalar gibi, iyice sıkıştırılmış bir kum tabakası üzerine kolayca yerleştirilebilirler. Daha ince döşemeler ise bir yapı harcı üzerine konmalı ve bu harcın altında ise iri cüruflardan oluşan 20 cm.lik bir temel tabakası yer almalıdır. Bu temelin varlığı, araba geçişine imkan sağlayacaktır.

Harç üzerine yerleştirilen döşeme materyallerinin araları gri ya da renkli derz dolgularla tamamlanmalıdır. Kum yataklar üzerine konan döşemelerin araları ise ince kum yada toprakla doldurulur. Bu son durumda eğer derz aralıkları yeterince geniş ise çim yada çok yıllık yer örtücülerin dikilmesi mümkündür. Aynı şekilde arada konması gereken bir döşeme malzemesinin boş bırakılarak, yerine çok yıllık bir bitkinin getirilmesi de güzel ve doğal bir görünüm yaratacaktır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com