Döşeme deseni

Döşeme elemanlarını uygun ve doğru bir biçimde yerleştirme bir desene göre yapılır.

Döşeme elemanlarını uygun ve doğru bir biçimde yerleştirme bir desene göre yapılır. Bu döşeme, kaplama malzemelerinde en önemli ayrıcalık, geniş bir  organizasyon yelpazesine sahip olmasıdır. Çeşitli form ve boyutlardaki işlenmemiş, ham haldeki taşlar, gelişi güzel dizilebilir. Fakat küçük yüzeylerde kullanırken, yüzeyin görsel etkisini olumsuz yönde etkilemeyeceğinden emin olunmalıdır. Kare ya da dikdörtgen şekilli döşemeler ise düz ya da diyagonal olarak döşenebilirler.

 

Mozaiklerin, yelpaze biçiminde (yada tavus kuşunun kuyruğu) yerleştirilmeleri çok zarif bir görünüm yaratacaktır. Tuğlalar sirkülasyon yönünde yerleştirilmelidir. Eğer sirkülasyon yönüne dik olarak yerleştirilirlerse, yol olduğundan daha geniş gözükür. Parke yada diyagonal şekilde de döşenebilir.

Eğer yolda bir kıvrım, kurb varsa, en küçük döşemeleri kurbun içbükey kısmına yerleştirmek gerekecektir.  Ve doğal olarak, tüm bu olanakları zenginleştirebilmek için  değişik malzemelerin bir arada kullanımı söz konusu olabilir (tuğla ve beton, taş ve mozaik vb.).

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com