Kuşlar için bir su birikintisi oluşturmak

Pek çok yabani kuşun bahçeye çekilebilmesi için su birikintileri kaçınılmaz öğelerdir

Pek çok yabani kuşun bahçeye çekilebilmesi için su birikintileri kaçınılmaz öğelerdir. Gelen kuşlar asla bundan içmek ve yıkanmak için faydalanan son kuşlar olmayacaktır. Taş bir su yalağı bile kurbağaları baştan çıkarmaya yetecektir. Ortasına bir de taş konduğu takdirde bu kuşların rahatça su içmelerini sağlayacak bir tünek vazifesi görecektir.

Aynı şekilde bahçenin geri kalan kısmı için, su öğesinin etrafında ya da içinde geniş bir bitki çeşitliliği, kuşlar, böcekler ve diğer hayvanlar için, besin, barınak ve yuva kurma alanı oluşturacaktır. Havuzların yakın civarlarında ilaç vb. ürünlerin kullanılmaması gereklidir. Orada yaşayan hayvanlar bunlara karşı çok duyarlıdır, bu onlar için ölümcül olabilir.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com