Çalı başlıca tür ve çeşitler

Süs çalıları bol çeşitlilikleriyle, bahçelerin dekorasyonunda en önemli öğelerdirler

Süs çalıları bol çeşitlilikleriyle, bahçelerin dekorasyonunda en önemli öğelerdirler. Pek çok farklı ebatta, formda, farklı yapraklanmaya, meyvelere ve çiçeklere sahip süs çalıları mevcuttur. Hem bu çeşitlilik, hem de bunlardan bazılarının farklı ekolojik isteklerinin olması (iklim ve toprak) seçim yapmayı güçleştirir. Fakat bir kere seçiminizi yaptıktan sonra, süs çalılarının niteliklerinden birini daha, kesinlikle çok beğeneceksiniz:  dikimleri zor değildir ve bakımları da oldukça kolaydır.

Süs çalılarının budanmalarıyla ilgili özel bir bölüm ayrılmış olmasına karşın, bu bölümde de bazı özel durumlara türlerin tanıtımı sırasında yer verilecektir. Çalıların, çit oluşturmak amacıyla budanmaları,  “çitler”  başlıklı bölümde açıklanacaktır.

Çıplak köklü ya da topraklı köklü pazarlanan çalılar, ilkbaharda ya da sonbaharda dikilmelidirler. Fakat kaplı satılan çalılar daha çok sayıdadır ve tüm sene boyunca, hatta çiçekliyken bile dikilebilirler (sadece donların, yoğun yağmurların ve aşırı sıcakların olduğu dönemlerde dikim yapılamaz).

 

 Detaylar için tıklayınız bitki bankası çalılar

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com