Orta ve daha altı ebatlarda gelişim gösteren koniferler

İçlerinden bazıları olgunlaştığında 4–5 m boya ulaşsa da zaman zaman bodur koniferler olarak da aldırılırlar

İçlerinden bazıları olgunlaştığında 4–5 m boya ulaşsa da zaman zaman bodur koniferler olarak da aldırılırlar. Fakat şu bir gerçektir ki, ticari ortamlarda, hemen hemen hepsinin çok küçük ebatlardaki örneklerini bulmak mümkündür.

Oldukça çeşitli tonlardaki her dem yeşil yapraklanmalarıyla bunlar küçük bahçeler ve kaya bahçeleri için uygun dekoratif elemanlardır.

Burada da yine formlarına göre şu sıralamayla sınıflandırılacaklardır: dik, yuvarlak ya da yayvan.

Başkalaşımlarla elde edilmiş pek çok çeşitte, bazen doğal yollarla türe dönüş gerçekleşmektedir. Bu dönüşüm, bir ya da pek çok sağlam sürgünlerin çıkmasıyla belirir. Çeşidin tipik vejetasyonunu koruyabilmek amacıyla, bu sürgünler belirir belirmez en kısa süre içersinde kesilmelilerdir.

 Detaylar için tıklayınız bitki bankası bodur koniferler

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com