Büyük gelişim gösteren koniferler

İlk olarak rezeneli olmayanlarla birlikte, parkların ve bahçelerin ana elemanlarını oluşturan, büyük gelişim gösteren koniferlere yer verilecektir

İlk olarak rezeneli olmayanlarla birlikte, parkların ve bahçelerin ana elemanlarını oluşturan, büyük gelişim gösteren koniferlere yer verilecektir.

Çit oluşturmak için kullanılan istisnaların dışında, koniferler budanmazlar. Fakat bu kuralı bozan bazı türler vardır; bunlardan konu içersinde bahsedilecektir.

Tüm diğer bireyler gibi, koniferler de parazitlerin, bitlerin ve özellikle de kırmızı örümceklerin ataklarına maruz kalabilirler. Bu nedenle, hastalıları mümkün olduğunca erken fark edebilmek için, düzenli gözlem yapılması gereklidir.

Koniferlerin dikiminin özellikle ilkbahar ya da sonbaharda yapılması önerilir. Fakat günümüzde, ticari ortamlardan elde kaplı fidanlarla, dikimin tüm seneye yayılması mümkündür. Yine de kışın en soğuk dönemlerinde, yoğun yağmurlu günlerde ve yaz mevsiminin ortasında dikim yapılmamalıdır.

 Detaylar için tıklayınız bitki bankası gelişen koniferler

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com