Yapraklanmalar ve çiçeklenmeler

Dekoratif çiçeklenme ve yapraklanmaları; ağaç, çalı ve kozalaklıları ahenkli bir biçimde bir araya getiren bir bitki yastığı önerisi

İşte, dekoratif çiçeklenme ve yapraklanmaları; ağaç, çalı ve kozalaklıları ahenkli bir biçimde bir araya getiren bir bitki yastığı önerisi. Yayvan formu ve fildişi alacalı yaprakları zarif bir siluete sahip olan kızılcık ağacı (Cornus)ve Betula alba, gümüşi yapraklanmaya sahip olması nedeniyle tercih edilen Elaeagnus ebbngei ya da kenarları krem renkli yapraklanmaya sahip çalı formundaki Cornus ya da ilk bahar çiçeklenmeleri sebebiyle seçilmiş olan: son derece zarif, sarkık sürgünlere sahip Spiraea’lar, Kerria japonica ‘Pleniflora’’nın hayran kalınacak altın sarısı ponpon şeklindeki çiçekleri ya da  Chaenomeles’in (Cydonia) somon-pembe renkli güzel çiçeklenmesi...

Tüm bunlar baskın öğeleri oluştururken, tam ortada, geri planda adeta birer nöbetçi gibi duran Juniperus virginiana Skyrocket’ler yer alır (Dar siluete sahip oldukları için üçlü gruplar halinde dikilmelidirler.).

Ve sonunda, vazgeçilmez oldukları ve onlar olmadan gerçekten bir şeyler eksik kalacağı için, küre biçiminde budanmış, değişik ebatlarda şimşirler kompozisyonu tamamlar.

 

Formların ve renklerin ahengi

Zarif bir bitki yatığı için tür seçimi.

 

  1. Betula
  2. Top şimşir(Buxus)
  3. Ak kızılcık (Cornus alba)
  4. Chaenomeles
  5. Elaeagnus (iğde)
  6. Tapınak kızılcığı (Cornus spp.)
  7. Kerria japonica  ‘Pleniflora’
  8. Spiraea

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com