Çiçek familyaları: Çok yıllık bitkiler

Bunlar bulundukları yerde kalıp, kışın tüm zor koşullarıyla mücadele edebilen ve her sene yeniden yeşeren bitkilerdir

Bunlar bulundukları yerde kalıp, kışın tüm zor koşullarıyla mücadele edebilen ve her sene yeniden yeşeren bitkilerdir.

Bu bitkilerin bakımı oldukça basittir. Yabani otların temizlenmesi, aşırı yayılmaya eğilimlilerin kontrol altında tutulması, toprağın veriminin arttırılması için, kış sonunda çapalama işlemi sırasında gübreleme yapılması gereklidir.

Sürekli olarak toprakta kalacak olan bu bitkilerin çiçeklenmelerinin sürekliliği için, bu şekilde desteklenmeleri yerinde olacaktır.

Çok yıllık bitkiler gerek görünümlerine, gerekse çiçeklenme zamanlarına göre oldukça çeşitlilik gösterirler.

Alçak boylu olanlar genellikle bordür bitkisi olarak ya da kaya bahçeleri ve şevlerin süslenmesinde kullanılırlar.

Daha uzun boylular: Bitki yastıklarına eklenerek, tek başına ya da tek yıllık, iki yıllık bitkilerle ya da çalı gruplarına destek olarak çeşitli şekillerde kullanılabilirler.

Tohumların ekimi genellikle nisandan temmuza kadar olan dönemde gerçekleşir. Elde edilen bitkiler fideliklerde şaşırtmaya alınır, sonbaharda ya da takip eden ilkbaharda, ekimden sonraki sene içersinde çiçekleneceği toprağa alınabilir.

Bitkiler sadece tohum yoluyla üretilmezler, bazı türleri aynı zamanda kök ayrımı yöntemiyle de çoğaltılabilmek mümkündür (ya da, muhtemelen, dal sürgünü ya da kök sürgünü çeliğiyle üretilebilirler)

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com