Çiçek familyaları: İki yıllık bitkiler

İki seneye yayılmış olan bitkisel döngüleriyle karakterize olurlar

İki seneye yayılmış olan bitkisel döngüleriyle karakterize olurlar. Genellikle ilkbaharda veya yazın fideliklere ekilir ve bir sonraki ilkbahar ya da yaz mevsiminde filizlenene dek kışı toprakta geçirirler. 

 

Önerilen ekim tarihlerine uyulmalıdır, çünkü daha önce ekilmesinin hiçbir faydası olmayacaktır. Aslında, bitkiler erken dönemde gereğinden fazla gelişmiş olduklarında, soğuktan daha kötü etkilenmektedirler.

Bitkilerin istekleri türlere göre çeşitlilik göstermektedir. Bazıları hafif korunaklı (saman örtüsü, kış örtüsü) bir alanda kışı geçirebilirler. Fakat kuvvetli soğuklar söz konusu ise kapalı bir alana alınmaları daha doğru olur.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com