Çiçek familyaları: Tek yıllık bitkiler

Aynı sene içinde gelişen, çiçeklenen ve ölen bitkilerdir

Aynı sene içinde gelişen, çiçeklenen ve ölen bitkilerdir.Gelişimlerini çok hızlı tamamlarlar. Bazılarının kökenleri sıcak iklime sahip bölgelerden olduğu için, bitkisel döngülerinin başlarında sıcaklık istekleri vardır ( Serada, evde, örtü altında ). Genellikle ilk şaşırtmanın da örtü altında gerçekleşmesi gerekmektedir, daha sonra açık havadaki yerlerine taşınabilirler. Daha kısa bir döngüye sahip olan dayanıklı türler ise açık havadaki fideliklere hatta direk uygulama alanlarına ekilebilirler. Şaşırtmaya dayanıklı olmayan bazı türler için uygun çoğaltma bu şekilde yapılır. Doğrudan toprağa ekim, bir bitki fideliğinin gerektirdiği özeni sağlayamayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com