Eğimli alanlar, yamaçlar

Yaya yollarının eğiminin hiçbir zaman %10’ u aşmaması gerekir.

Yaya yollarının eğiminin hiçbir zaman %10’ u aşmaması gerekir. Bunun üzerinde bir eğim söz konusu olduğu durumlarda basamak yada merdiven koymak gerekecektir. Aynı şekilde yeraltında bir garaja inen yolun eğimi de %15 ila 20’ yi aşmamalıdır. Yüzeyi su geçirmez malzemelerle kaplı yollarda, suyun birikmeyip akabilmesi için en az % 2 ila 3’lük bir eğim bırakılmalıdır. Bu tür yollarda yolun her iki yanına yerleştirilecek rogarlar da  yağmur sularının eğim yönünde akışa geçmeden buralarda toplanmasını sağlayacaktır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com