Kanyon AVM de 19 bin ton su tasarrufu

Bahçe sulama ve saksı bitkilerinin sulanması büyük oranda sağlanan su tasarrufu ile yapıldı


Kanyon, 2008 yılında hayata geçirdiği su verimliliği projesi ile bir yıl boyunca toplam 19 bin ton su tasarrufu gerçekleştirdi.Türkiye ortalamasında bir kişinin yılda 1.4 metreküp su harcadığı dikkate alındığında Kanyon'un su tasarruf tedbirleri ile 2008'de yaklaşık 13 bin 600 kişinin bir yılda harcadığına eşit su tasarrufu sağlandığı belirtildi. Bahçe sulama sistemlerinde, saksı bitkilerinin sulanmasında, AVM tuvaletlerindeki rezervuarlar ve musluk bataryalarında gerçekleştirilen revizyonlarla aylık su harcamasında bazı noktalarda yüzde 64'e varan oranda tasarruf sağlandığı bildirildi.
(sabah)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com