İstanbul da Bayındır çiçekleri

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Eyüp Karahan, düzenlenen törenle üreticilerle ilk Alım Garantili Üretim Sözleşmelerini imzaladı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Bayındırlı üreticilerden almayı planladığı 1.5 milyon adet çiçek için sözleşme imzalandı

İstanbul'un sokaklarını Bayındır'ın bitki ve çiçeklerinin süsleyeceği artık kesinleşti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Bayındırlı üreticilerden almayı planladığı 1.5 milyon adet çiçek için somut adım atıldı. İBB şirketi İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. ile Bayındırlı üreticiler arasında 'Alım Garantili Üretim Sözleşmeler' imzalanmaya başlandı.

TOPBAŞ'IN ONAYI
AK Parti Bayındır Belediye Başkan adayı Mehmet Kertiş'in çabaları sonucu, ilçede çiçek üreticilerinin ürünlerini satamama sorunu ortadan kalkıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talebi üzerine geçtiğimiz ay ilçeye gelen İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. yetkilileri, seralarda incelemelerde bulunmuş, bir rapor hazırlayarak Topbaş'a sunmuştu.
Başkan Topbaş alım için onay verince, ekibiyle Bayındır’a gelen İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Eyüp Karahan, düzenlenen törenle üreticilerle ilk ‘Alım Garantili Üretim Sözleşmeleri’ni imzaladı. Bayındır  Öğretmenevi’ndeki törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, AK Parti İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Taha Aksoy, AK Parti Bayındır Belediye Başkan adayı Mehmet Kertiş ile çok sayıda üretici katıldı
Görevlerinin İstanbul'un cadde, sokak, park ve bahçelerini güzelleştirmek olduğuna dikkat çeken Karahan, bunun için yılda yaklaşık 25 milyon adet bitki ve çiçek kullandıklarını vurguladı. Bu çiçeklerinin 1.5 milyon adedini Bayındır'dan almaya karar verdiklerini açıklayan Karahan, "İstanbul'un güzelliğine Bayındır'ın katkısı, bu güzel ilçenin ekonomisine de İstanbul'un desteği olsun istedik. Bu alım sayesinde Bayındır ekonomisine yaklaşık 500 bin Lira katkı sağlanacak" dedi.

HAYAL GERÇEKLEŞTİ
AK Parti Bayındır Belediye Başkan Adayı Mehmet Kertiş de üreticilerin sorunlarına şimdiden el attıklarını belirtti. Pazarlama sorunu yaşayan Bayındırlı üreticinin en büyük hayalinin İstanbul pazarına girebilmek olduğunu ifade eden Kertiş, "Daha seçilmeden, ilçemizin bir hayalini gerçekleştirmiş olduk" dedi.

"Kaderimiz artık değişiyor”"
Konuşmaların ardından, Genel Müdür Karahan ve üreticiler arasında 'Alım Garantili Ekim Sözleşmeleri' tek tek imzalandı. Sözleşmeleri ilk imzalayan üreticilerden Abdurrahman Dalkılıç ve Fatma Eraydın, çok mutlu olduklarını ve artık geleceğe umutla bakabildiklerini belirterek, "Bayındır'ın kaderi değişiyor" dediler.

yeniasır

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com