Çöplük orman olacak…

Çöplükteki fidan dikiminin ardından Barış Parkı`na da üç iğde fidanı dikildi.


Edirne Belediyesi tarafından kapatılarak iyileştirme çalışmaları yapılan çöplük alanı, düzenlenen törenle ağaçlandırıldı

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'nın da katıldığı törende eski çöplük alanı fidanlık haline getirildi.

TEMA Vakfı ve Edirne Belediyesi işbirliğinde düzenlenen ağaçlandırma bayramı kapsamında Yeniimaret Mevki`nde bulunan eski çöplük alanı ile Barış Parkı`nda fidan dikildi. Öğrencilerin ve vatandaşların da yer aldığı ağaçlandırma faaliyetine TEMA İl Temsilcisi Rıza Gündüz ile TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca da katıldı. Geçtiğimiz aylarda toprak ile kapatılarak rehabilite edilen çöp depolama alanı fidanlık haline getirildi. Akasya, sedir ve selvi türlerinden 300 fidanın dikildiği alana dün de 500 adet fidan dikildi.

Çöplükteki fidan dikiminin ardından Barış Parkı`na da üç iğde fidanı dikildi. 'Atatürk`ü ağlatan ağaç' olarak da bilinen iğde fidanları Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Hayrettin Karaca tarafından dikildi. Türkiye'nin ağaçlandırılması konusunda toplumun kazandığı hevesin dünyada bir benzeri olmadığını söyleyen Hayrettin Karaca, Türkiye`de TEMA Vakfı'nın bu yıl 1 milyar 700 bin fidanı toprakla buluşturduğunu belirtti. Birçok kurumun da ağaçlandırma faaliyetlerine katıldığını dile getiren Karaca, "Bazen yanlış bir uygulama yaparak bölgede bulunmayan ağaçları dikiyor ve eko sistemi tahrip ediyoruz. Yanan orman arazilerini ağaçlandırmak da büyük bir hata" dedi.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de Edirne'nin elli yıllık çöplüğünü kapatarak ağaçlandırmaktan mutlu olduğunu söyledi. Yeniimaret ve Yıldırım halkının mağduriyetini giderdiklerini ifade eden Sedefçi, "Çöp depolama alanı küçük bir orman haline getirildi. Nehir kirlenmesi de söz konusu değil. Edirne`yi daha temiz ve yeşil bir çevreye kavuşturmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com