Mimar Kengo Kuma ile “Nesneye Karşı” Konferansı

Sıra dışı bir mimar olan Kengo Kuma ahşap, cam, çelik ve bambu gibi doğal malzemeler kullanarak, doğayla bütünleşen, peyzaj içinde kamufle olan tasarımlara imza atıyor.

 

Doğa ile bütünleşen yapıların mimarı Kengo Kuma“Nesneye Karşı” Konferansı ile Türkiye’de!

 

Ahşap, cam, çelik ve bambu gibi doğal malzemelerle inşa edilen ve doğanın içinde kamufle olan tasarımlarıyla tanınan Japon Mimar Kengo Kuma Pelicompact Exterior Ana Sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.

Dünyaca ünlü Mimar Kengo Kuma, 1 Nisan 2009 Çarşamba günü saat 19.00’da,

Yapı-Endüstri Merkezi’nde “Nesneye Karşı” başlıklı bir konferans verecek.

40 yılı aşkın süredir yapı ve mimarlık sektörünü buluşturan Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını ilgilileri ile biraraya getirerek; sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesini ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye’de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda önceki yıllarda olduğu gibi, 2009 yılı boyunca da dünyaca ünlü mimar ve tasarımcıları ağırlayacak olan
Yapı-Endüstri Merkezi’nin ikinci konuğu, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin işbirliği ile, dünyaca ünlü mimar Kengo Kuma olacak.

Seksenli yılların sonunda bir mimari üretim patlaması ile tüm Japonya’yı kasıp kavuran, sonradan “balon yıllar” olarak anılan dönemdeki anıtsal, katı ve ağır yapılara karşıt bir tavır sergileyen Kuma’nın sıra dışı zarafetteki tasarımları ününü Asya kıtasının sınırları dışına taşıdı. Sıra dışı bir mimar olan Kengo Kuma ahşap, cam, çelik ve bambu gibi doğal malzemeler kullanarak, doğayla bütünleşen, peyzaj içinde kamufle olan tasarımlara imza atıyor. 2001 yılından bu yana Keio Üniversitesi’nde de ders veren Kuma’nın en çarpıcı yapıtları arasında Tokyo’da yüksek profilli tasarım markaları için tasarlanan One Omotesando, ortasındaki kanalda ışık ve renklerin etkileyici biçimde yansıdığı Nagasaki Sanat Müzesi, Fukusaki’deki Asma Bahçe, Tokyo NTT Binası ve Murai Masanari Sanat Müzesi sayılabilir.

“Nesneye Karşı” Konferansı- Kengo Kuma

Tarih : 1 Nisan 2009, Çarşamba
Yer : Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya/İstanbul

Program:

18.30-19.00 Kayıt
19.00-20.00 “Nesneye Karşı” Konferansı, Kengo Kuma

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir.
Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için; www. yemetkinlik.com/kengokuma 
adresinden kayıt yapılması gerekmektedir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com