En güzel Lale fotoğrafına ödül !..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenleniyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'u lalesiyle buluşturma çalışmalarına 2008 yılında da devam ediyor. İstanbul lalesinin sadece park ve bahçelerde yaşatılması değil, evlerimize konuk olması amacıyla 2006 yılında ilki gerçekleştiren lale dağıtımı 2008 yılında da tekrarlanıyor ve düzenlenecek fotoğraf yarışmasıyla en güzel 100 lalenin belirlenmesi amaçlanıyor. Seçilecek en güzel 100 lale fotoğrafına 300'er YTL ödül veriliyor.

 

Katılma Şartları:

1. Yarışmamıza seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında tüm fotoğraf

severler katılabilir.

2. Yarışmamıza gönderilecek fotoğraflar en az 3 megapixel ve üzerinde çözünürlüğe sahip fotoğraf makineleriyle çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflar çekildiği orijinal çözünürlükte bir CD'ye kayıt edilerek gönderilmelidir. Bir yarışmacı en fazla 5 (beş) adet fotoğrafla katılabilir.

3. Fotoğrafların Ulaştırılması: CD'lerin posta / kargo sırasında zarar görmemesi için

sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek gönderilmesi önerilir. Yarışmaya gönderilecek

CD'ler yarışma sonrasında iade edilmeyecek, başarılı bulunan fotoğraflar dışında kalan

tüm fotoğraf ve CD'ler düzenleyici kurum İFSAK tarafından imha edilecektir.

Posta / Kargo sırasında zarar gören yapıtlardan İstanbul Büyükşehir Belediyesi veya

düzenleyici kurum İFSAK sorumlu tutulamaz.

• CD ve Fotoğrafların İşaretlenmesi: CD'lerin üzerine 6 (altı) rakamdan oluşan bir rumuz yazılacaktır. CD'ye kayıt edilen fotoğraflara kesinlikle isim verilmeyecek, yalnız rumuz ve sıra numarası yazılacaktır. Örn: 123456- 1.

4. Sergilenme hakkı kazanan fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesi arşivinde kalacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi “En Güzel 100 Lale” arasına giren fotoğrafları, 300 YTL bedel karşılığı satın alacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde hazırlayacağı ajanda, takvim, afiş, poster, albüm, katalog ve web sitesinde fotoğrafçının ismini açık olarak belirterek kullanım hakkına sahip olacaktır. Fotoğrafların İstanbul Büyükşehir Belediyesi dışında üçüncü şahıslarca izinsiz kullanımı durumunda, sanatçı fikir ve sanat eserleri kanunundan doğan haklarını tek başına kullanabilir. 

5. Katılımcılar katılım formunu imzalayarak yarışmaya katılmalıdır, imzasız form ile gönderilen fotoğraflar yarışmaya alınmayacaktır. Katılımcılar yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar.  Şartnameye uymayan fotoğraflar jüri değerlendirmesine alınmayacaklardır.

 

6. Jüri Toplantısı: Jüri, en az 3 üyesinin bir araya gelmesiyle toplanır ve yarışma sonrasında bir değerlendirme tutanağı hazırlar. Toplantı tarihinde 3 jüri üyesinin bir araya gelememesi durumunda toplantı bir hafta ileriye ertelenir.

7.Yarışma sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sitesi www.ibb.gov.tr ve

www.ifsak.org.tr’den duyurulacaktır.

8. Yarışmamız İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmekte olup, (İFSAK) İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği tarafından organize edilmiştir.

Yarışma Sekreteri: Fehmi İçyer

Telefon: 0212 245 34 60

 

Fotoğrafların Teslim Adresi

İFSAK İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. Özverim Apt. No: 32/2  Beyoğlu / İSTANBUL

 

Lale ve yarışma hakkında daha fazla bilgi için

www.istanbulunlalesi.com - www.ifsak.org.tr

 

Seçici Kurul Üyeleri

1.      Ali İhsan GÖKÇEN (Fotoğraf Sanatçısı)

2.      Haşim KILIÇ(Fotoğraf Sanatçısı)

3.      Arman CAMGÖZOĞLU(Fotoğraf Sanatçısı)

4.      Önder ERDEM(Fotoğraf Sanatçısı)

5.      Barış ŞİMŞEK (İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı)

6.      Dr. Münevver ÜÇER (Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Tezhip Öğretim Görevlisi)

7.      Yrd. Doç. Dr. Erdal ÜZEN ( İstanbul Üniversitesi Botanik Bahçesi Müdürü /  İstanbul Üniversitesi Botanik Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi)

8.      İhsan ŞİMŞEK İstanbul Büyükşehir Belediyesi- Park Bahçeler Müdürü

 

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

Son Katılım Tarihi:                           19 Nisan 2008

Seçici Kurul Toplantısı:                    26 Nisan 2008

Sonuç Bildirim:                                 03 Mayıs 2008                                 

 

ÖDÜLLER:

 

Başarılı görülen 100 fotoğraf için 300’er YTL.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com