The Arhitecture of Private Residential Complexes... Kitap

Kitap kentin kaosu ve sıkıntısından uzak huzurlu ve güvenli yaşam talebinin sonucunda doğmuş konut komplekslerinin mimarisine odaklanıyor.

Son 20 yılda özel kompleks konutların mimarisi büyük gelişim gösteriyor. Her bir ulusun belirli karakteristik özelliklerine bağlı olarak çeşitlilik gösteren toplu konut mimarisinde ülkenin yaşam standartları, nüfus yapısı ve yoğunluğu da uygulamalarda önemli rol oynuyor. Kitap, son yıllarda örneklerine sıkça rastlanan kent merkezlerinin dışında, kentin kaosu ve sıkıntısından uzak huzurlu ve güvenli yaşam talebinin sonucunda doğmuş konut komplekslerinin mimarisine odaklanıyor.

Kitapta, dünyanın farklı ülkelerinde, tanınmış mimarlar tarafından tasarlanmış ve kullanıcı gruplarının beklentilerini en ince detayına kadar karşılayan farklı tarzdaki yeni konut örneklerinin mimari cephe fotoğrafları, mimari projeleri, mimari detayları, perspektifleri, eskiz çalışmaları, çevre düzenlemeleri ve peyzaj projeleri, çevreye duyarlı ve coğrafi iklim koşullarını gözetilerek profesyonellerin her zaman kaynak alabilecekleri şekilde sunuluyor.

Editör: Christine Paredes
Yayın Evi: Loft Publications
Dil: İngilizce
Sayfa Sayısı: 256
Boyut: 19,5 x 24 cm


 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com