İşte en çevreci ev !

Güneş paneli ve biyolojik atık (biomass) ile ısınan İngiltere nin ilk sıfır karbon evinin açılışı Kent şehrinde yapıldı.

Mimar Richard Hawkes tarafından tasarlanan ve Crossways olarak adlandırılan dört yatak odalı ev, tüm enerji ihtiyacını yenilenebilir ve dışarıya bağımlı olmayan kaynaklardan karşılıyor.


Evde kullanılan teknolojilerden bir diğeri de, mekanik bir havalandırma ve ısı dolaşım sistemi. İngiltere'deki ilk güneş ışığı kaynaklı termal ısıtma sistemi aynı zamanda evi soğuturken sıvıya dönüşen ve ısıtırken katıya dönüşen materyallerle destekleniyor. Ayrıca, güneşli olmayan kapalı havalarda 11 kilovatlık biyolojik atık ısıtıcısı devreye giriyor.

Crossway: Crossway zero-carbon home

DEAdirect'teki bilgilere göre, bu teknolojilerin yanı sıra, evin iyi ısınmasının önemli bir diğer etkeni de mimari tasarımı. Kemerli bir kubbe içinde inşa edilen ev, yüksek termal kütleye sahip. Bu sayede ev kuvvetli bir izolasyona sahip oluyor ve merkezi ısınma ihtiyacı daha azalıyor.

2016 yılından sonra, İngiltere'deki tüm evlerin "sıfır karbon" standartlarına uyması mecburi hale gelecek.

(hürhaber)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com