Bolu da Orman Hastanesi Kurulacak

Türkiye de ve dünyada ilk Orman Hastanesi Bolu Orman Bölge Müdürlüğü nce kurulacak.

18 Şubat 2009 Çarşamba günü Abant Place otelde Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Düzce Orman Fakültesi öğretim üyeleri ile Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Müdürlüğünün katılımıyla düzenlenen "Bolu Ormanlarında Göknar Kabuk Böcekleriyle Mücadele" konulu seminerde katılımcılara Düzce Orman Fakültesi Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Beşir YÜKSEL tarafından geliştirilen, Dünya'da ve Türkiye'de ilk olma özelliği bulunan "Orman Hastanesi" projesi hakkında bilgi verildi.

IPM sistemi içerisinde "Birleşik Kap Modeli" Sistemiyle Orman Hastanesi kurulmasının Çevre ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün bir kazanımı dolayısıyla ülkemizin bir kazanımı olacağını vurgulayan YÜKSEL’in "biz doğanın büyük gücünü kullanarak, tabiatta bulunan ve Ormanlarımızı yok eden zararlı böceklerle mücadele eden ve doğada zaten var olan tüm predatörleri harekete geçireceğiz" dediği ifade edildi

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com