Google elektrik tasarrufu yaptıracak

Google henüz deneme safhasındaki bir uygulamayla hangi cihazın ne kadar elektrik tükettiği bilgisini sunacak.

Bu sayede kullanıcıların elektrik tüketimini düzenleyip tasarruf yapmalarını amaçlayan Google'un amacının elektrik faturalarında yüzde 15 oranında tasarruf sağlamayı planladığı bildiriliyor.

Bu hizmetten yararlanabilmek için, Google’ın geliştirdiği bir yazılımın bilgisayara indirilip, evdeki elektrik tüketimi ile ilgili verilerin bu yazılıma girilmesi gerekiyor.

Ardından ilgili web sayfasından tablolar halinde hangi cihazın ne kadar elektrik harcadığı görülebilecek. Bu verilere göre gerekli ayarlamaları yapan kullanıcılar elektrikten tasarruf sağlayabilecek.

Sistemin ne zaman hizmete başlayacağı ve hangi dillerde hizmet vereceği belirtilmedi.
(cnntürk)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com