Bitki Biyoçeşitliliği poster seti yayınlandı

Bitki Grupları,Bitkinin Kısımları,Bitkilerde Üreme,Biyoçeşitliliğe Yakın Bakış başlıkları altında toplanan kümelerin kapsadığı posterler çeşitli altbaşlıklar altında ele alınan konuları içeriyor.

 
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB), bitkiler âleminin büyüleyici çeşitliliğini konu alan "Odak Noktası: Bitki Biyoçeşitliliği" adlı bir poster seti yayınladı. Set, özgün kutusunda 20 poster ve bir öğretmen kitapçığı içeriyor. 
Botanik bilimi kapsamındaki temel bilgi donanımını içeren posterler; dört küme halinde ve her bir kümede beşer poster bulunacak şekilde düzenlendi. "Bitki Grupları", "Bitkinin Kısımları", "Bitkilerde Üreme", "Biyoçeşitliliğe Yakın Bakış" başlıkları altında toplanan kümelerin kapsadığı posterler çeşitli altbaşlıklar altında ele alınan konuları içeriyor. Posterlerin işlevi ve içeriğine ilişkin açıklamaların yer aldığı öğretmen kitapçığı da setin içinde bulunuyor.  Edinburgh Kraliyet Botanik Bahçesi tarafından hazırlanan, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi tarafından ise Türkçe'ye çevrilen bu set, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nca geliştirilen; Fen ve Teknoloji ve Biyoloji öğretim programlarındaki "Bitkiler", "Çevre", "Biyolojik Çeşitlilik" konularını destekleyici nitelikte.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com