Dünya için hala vakit var !

Küresel iklim değişikliğinden korunmanın yolu insanların yaşam tarzlarını değiştirip daha az enerji tüketmeleri ve temiz enerji kaynaklarını kullanmaları gerekli ...


Worldwatch Enstitüsü'nün raporundan çıkan sonuç bu. Raporun yazarları iki derecelik bir artışın bile büyük bir doğal felaket yaratacağına dikkat çekiyor.

Ama aynı yazarlar bir önemli konuyu daha hatırlatıyor: Hala vakit var. Eğer yaşam tarzlarımızı değiştirip daha az enerji tüketirsek, temiz enerji kaynakları kullanırsak büyük felaketin eşiğinden dönebiliriz.

Programın yürütücüsü Robert Engelman şöyle diyor: "Küresel iklim değişikliğinden korunmanın tek yolu dünyadaki tüm insanların bu konuda bir değişiklik yapması. Yeni yaşam tarzları belirlememiz gerek." Avustralya Koruma Örgütü'nün başkanı ise raporu şöyle yorumluyor: "Bu rapor çok ikna edici bir rapor. Eğer hemen adım atmazsak, iklim değişikliğinin sonuçlarından ağır etkileneceğiz." 2009 Aralık ayında 170 ülkenin temsilcileri biraraya gelecek. Worldwatch Enstitüsü'nün başkanı Christopher Flavin, bu toplantı için şunları söylüyor:" Bu toplantının sonuçları tarih kitaplarına geçecek."

(iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com