Çanakkale de hobi bahçeleri projesi

İnsanların bu bahçelerde istedikleri her türlü sebze, meyve ve çiçek yetiştirmesine imkan tanınacak...

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) hazırladığı projeyle, kentte yaklaşık 26 dönümlük alanda ‘hobi bahçeleri’ oluşturulması hedefleniyor.

ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdullah Kelkit, Esenler Mahallesi’nde belediyeye ait yaklaşık 26 dönümlük arazinin 9-10 dönümlük kısmında sebze ve çiçek ekimi için hobi bahçeleri kurulacağını söyledi.

Kalan kısımda da spor kompleksi, piknik ve çocuk oyun alanları oluşturulacağını belirten Kelkit, belirli alanların sözleşme karşılığında vatandaşlara verileceğini, insanların bu bahçelerde istedikleri her türlü sebze, meyve ve çiçek yetiştirmesine imkan tanınacağını bildirdi. Projenin hazırlık ve çizim aşamasının şubatın ortalarında tamamlanacağını ifade eden Kelkit, 200 bin TL bedelli projenin martta AB’ye sunulacağını ve uygulanabilme şansının yüksek olduğunu kaydetti.

(zaman)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com