Yeşil Forum İnisiyatifi başladı

Projeye katılan ve istenilen standartları yerine getiren otellere, Yeşil Otel Sertifikası verilecek...


5. Dünya Su Forumu, 16 ile 22 Mart tarihleri arasında, İstanbul'da gerçekleştirilecek. Forum sekreteryasının bünyesinde bulunan Çevre Dostu Forumu, TUROB ve Bureau Veritas işbirliğiyle 'Yeşil Oteller Projesi' start aldı.

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'nin (TUROB) desteklediği çalışmayla, 5. Dünya Su Forumu katılımcılarının, çevreye vereceği zararın azaltılması ve otellerin çevre bilincinin yükseltilmesi hedefleniyor.

TUROB'un, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir turizm konularındaki projeleri desteklediğini kaydeden TUROB Yönetim Kurulu Üyesi Ö. Faruk Boyacı, "Yeşil oteller projemiz; hem çevremizin korunması, hem yurtdışındaki imajımız, hem de oteldeki maliyetlerimizin düşürülmesi açısından çok önemli bir projedir. Projenin içeriğini ve konaklama tesislerine sunacağı faydaları anlatmak için 8 Ocak tarihinde Sirkeci Konak Hotel ile Mosaic Hotel'de, 9 Ocak tarihinde Elite World Hotel'de üyelerimize bilgilendirme toplantıları yaptık ve projeyle ilgili toplantılar devam ediyor. TUROB olarak, çevreyle ilgili her türlü projenin içinde yer alarak, katkı yapmaya hazırız" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'yeşil yıldız' çalışmasına değinen Faruk Boyacı, Yeşil Forum İnisiyatifi çalışmalarının paralelinde, Bakanlığın çalışmalarına entegre olunacağını belirtti.

Proje kapsamında workshopların devam ettiğini anlatan 5. Dünya Su Formu Sekretaryası ve Çevre Dostu Forum yöneticisi Thad Mermer, başarılı olan kurumlara, 'Yeşil Otel Sertifikası' verileceğini söyledi.

Mart ayında İstanbul'a gelecek olan katılımcıların, çevreye vereceği zararın azaltılmasını hedeflediklerini açıklayan Thad Mermer, "10 ile 15 bine yakın kişi, ulaşım için çeşitli araçları kullanacak, forum çerçevesinde kağıt vs atıkları oluşacak ve yenilmeyen çok sayıda yiyecek kalacak. Başlattığımız bu çalışmayla, çevreye en az zararı vermeyi istiyoruz. Bu nedenle de, Çevre Dostu Forum olarak, çeşitli kurumların yanında, oteller ile de işbirliği yapıyoruz. Konaklama tesisleriyle yürütülen çalışmada; projeye katılan ve istenilen standartları yerine getiren otellere, 'Yeşil Otel Sertifikası' vereceğiz" şeklinde konuştu.

(iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com