Ormanlara Kameralar…

Orman yangınları anında belirlenebilecek...

Ormanlara Kameralar…   

Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, ormanların kameralarla internet ortamından izleneceğini belirtti.
Antalya'nın Manavgat ilçesinde orman teşkilatı tarafından düzenlenen Görevde Yükselme Eğitimi Toplantısı'na katılan Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, yaptığı konuşmada, orman teşkilatının yeniden yapılandırıldığını, mantalite değişikliğine gidildiğini söyledi. Kahveci, ''Tüm çalışanlarımız gelişen teknolojiye ayak uydurmak zorundadır. Bilgisayarı ve teknolojiyi kullanamayan personel işletme müdürlüğü yapamayacak. Tüm orman çalışanlarımız kendini çok iyi yetiştirmeli'' dedi.
Kahveci, ormanların internet ortamında izlenmesi konusunda geliştirilen Orman Bilgi Teknolojisi'nde son noktaya gelindiğini bildirdi. Projenin önümüzdeki aylarda faaliyete başlayacağını belirten Osman Kahveci, şunları söyledi:
''Proje ile birlikte ormanlarımız kameralarla internet ortamından izlenecek. Ormanlardaki kulelere kamera sistemleri kurarak, ormanlarımızı 24 saat izleyebileceğiz. Her arozöze çip yerleştirerek, araçlarımızın takibini sağlayacağız. Bunları bilgisayar sistemine bağlayarak, internet üzerinden, küçük bir el bilgisayarı üzerinden tüm yurttaki ormanlık alanlarımızın kontrolünü sağlayacağız. Ormanımızın birinde duman yükselmesi halinde koordinatları ile birlikte bilgisayarımıza alarm verilecek. Orman Bölge Müdürlüklerimiz kamera sayesinde durumu kontrol edebilecekler ve yangına havadan ya da karadan müdahale edilmesi için anında çalışmalarını yapabilecekler.''
Kahveci, Orman Genel Müdürlüğünün de Türkiye'nin herhangi bir bölgesinde çıkan yangından anında haberdar olup, internet üzerinden yangına müdahalenin izlenebileceğini söyledi. (aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com