Soğuk hava ormanlara zarar veriyor

Adapazarı Orman Bölge Müdürü,kar yağışının, ormanlardaki yaşlı ağaçlara ve yeni yetişen filizlere büyük zararı olduğunu söyledi.


Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız, kar yağışının, ormanlardaki yaşlı ağaçlara ve yeni yetişen filizlere büyük zararı olduğunu söyledi. Havaların ısınmasıyla birlikte kar ve fırtınanın ormanlarda meydana getirdiği zararın daha belirgin olarak gözükeceğini anlatan Yıldız, olumsuz hava şartlarının ormana verdiği zararın kaçak ve usulsüz kesimin ormanda yaptığı tahribattan daha çok olduğunu belirtti.

Yıldız, yüksek kesimlerde kar kalınlığının bir metreyi geçtiğini belirterek ilkbaharla birlikte süratle orman yollarının bakımdan geçirilerek karın ormanda yıktığı ve kırdığı ağaçların toplanacağını söyledi. Hasan Yıldız, devrilen ve kırılan ağaçların duruma göre kesilerek tomruk veya odun olarak değerlendirileceğini sözlerine ekledi.

(iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com