Küresel ısınmaya karşı B planı'na geçilmeli !

Bilim insanları, karbon salımlarını azaltma çabalarını başarısız buluyor...

Independent, küresel ısınma konusunda araştırmalar yürüten, dünyaca ünlü 80 bilim adamıyla yaptığı anketin sonuçlarını manşetine taşımış. Gazeteye göre bilim adamlarının çoğu, karbon salımlarını azaltma çabalarının başarısız olduğunu ve artık "B planı"na geçilmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Söz konusu plan, karbon emisyonunun yüksek teknoloji kullanılarak azaltılmasını içeriyor. Bilim adamları, bu çerçevede en azından salımlarda ciddi bir kesinti yapılıncaya kadar bazı iddialı projelerin denenebileceğini söylüyor.

Söz konusu projeler arasında açık denizlerde yapay bulutlar yaratılması, denizlerin demirle gübrelenerek, karbondioksidi emecek bitkisel planktonlar üretilmesi, okyanus yüzeyindeki karbondioksidin dev borular aracılığıyla diplere taşınması böylece karbondioksidin kısa vadeli karbon döngüsünden çıkarılması, uzaya güneş ışınlarını yansıtacak dev bir ayna yerleştirilmesi de var.

(bbc)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com