Yöntem değiştirildi…

Yayılışını engellemek için Kırmızı Palmiye Böceği ile mücadelede yöntem değiştirildi.

Yöntem değiştirildi…

Adana'da, Kırmızı Palmiye Böceği ile Mücadelede Mart Ayının Ortalarında Değişikliğe Gidilerek, Bitkilerin Kök Bölgesinden Sulama Suyu ile Birlikte İlaç Uygulanacağı Bildirildi. Adana Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kırmızı Palmiye Böceği" ile mücadelede yöntem değişikliğine gidildiği belirtildi. Kırmızı Palmiye Böceği ile Mücadele Yönlendirme Kurulu Başkanı, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayzim Küden'in başkanlığında 27 Şubat'ta yapılan toplantıda palmiye türü ağaçlarda Mart ayı başından itibaren fizyolojik aktivite artacağından bitkilerin kök bölgesinden sulama suyu ile birlikte ilaç uygulanmasına karar verildiği kaydedildi. Büyükşehir Belediyesi'nin kendi sorumluluk alanlarındaki park, refüj, kaldırım ve rekreasyon alanlarında bu çalışmayı yapmakta olduğu bildirilen açıklamada, palmiye ağaçları bulunduran diğer tüm kamu ve özel kuruluşların kendi sahalarında, vatandaşların kendi mülkiyetlerinde bulunan ağaçlarını kök çevresi sulama yalaklarının yapılması çalışmasını ivedi olarak kendi imkanları ile yapmaları ve durumdan Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ni haberdar etmeleri durumunda ilaçlama çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapılacağı belirtildi.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com