Great Places Awards 2009

Son Başvuru Tarihi 09 Şubat 2009

 

 

 

 

Son Başvuru Tarihi: 09 Şubat 2009
Sonuç Bildirim Tarihi: 01 Mayıs 2009

Places: Forum of Design for the Public Realm” ve EDRA – Çevre Tasarımı Araştırma Birliği’nin Metropolis Magazine ile birlikte onikincisini gerçekleştirdiği “Great Places Awards ”, farklı disiplinlerden tasarımcı ve araştırmacıları bir araya getiren ‘yer’ tasarımlarına çağrıda bulunuyor. Ödül programının amacı, pratik ve araştırma arasındaki ilişkiyi ortaya koyan ve ‘yer’ ile ‘insan’ karşılaşmalarının tasarımı ne şekilde etkileyebileceğine örnek oluşturan projeleri seçmek olarak nitelendiriliyor.

Çevre tasarımının öncü ödül programlarından olan “Great Places Awards” mimarlık, peyzaj mimarlığı, planlama, kentsel tasarım, aydınlatma tasarımı, grafik tasarım, çevre psikolojisi, sosyoloji, antropoloji, coğrafya ve fizik bilimlerinden profesyonellerin katılımlarını teşvik ediyor. Programa gönderilen projelerin, hangi disiplinden olursa olsun, kamu deneyimini ön plana alan bir değerlendirmeden geçeceği “Great Places Awards”un seçici kurulu şu isimlerden oluşuyor:

David Lake, Lake/Flato Architects
Elizabeth MacDonald, Şehir ve Bölge Planlama, University of California, Berkeley
Rahul Mehrotra, Mimarlık, Massachusetts Institute of Technology
Lawrence Speck, Page Sutherland Page
William Sullivan, Peyzaj Mimarlığı, University of Illinois, Urbana-Champaign

Planlama ve tasarım faaliyetlerine insan deneyiminin nasıl kaynaklık ettiğine odaklanacak ödüller, üç kategoride verilecek.
- Yer Araştırma
- Yer Planlama
- Yer Tasarımı
- Kitap Ödülü

Ödül programının son katılım tarihi 2 Şubat 2009. Jüri değerlendirmesinin 27-28 Şubat tarihleri arasında University of Texas at Austin Mimarlık Bölümü’nde gerçekleştirileceği ödüllerin kazananları, Mayıs 2009’da Kansas, Missouri'de gerçekleştirilecek EDRA Konferansı sırasında açıklanacak. Ödül sahiplerinin işleri 2009 sonbaharında tüm içerik ve değerlendirme metinleri ile birlikte Metropolis ve Places web-sitelerinde yayınlanacak.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com