'Bebek Fidan Projesi' Guinnes yolunda !

Projenin hayata geçirilmesindeki amaç küresel ısınmayı ve erozyonu bireysel olarak önlemeye katkıda bulunmak için dünyanın her noktasına ağaç dikimini sağlamak...


TEMA Mersin İl Temsilciliği hayata geçirilen Bebek Fidan Projesi ile Guinnes Rekorlarına başvuracak...

Mersin'in Akdeniz İlçe Kaymakamı Bekir Atmaca'yı makamında ziyaret eden TEMA Vakfı Mersin İl Temsilcisi Şükrü Altınova, 'Bebek Fidan Projesi' hakkında bilgiler verdi.

Altınova, Söz konusu projenin hayata geçirilmesindeki amacın küresel ısınmayı ve erozyonu bireysel olarak önlemeye katkıda bulunulması için dünyanın her noktasına ağaç dikiminin sağlanması olduğunu vurguladı. Projede hedef alınan okul çağındaki çocukların, alacakları tohumu bir bebek gibi büyüttükten sonra fidan haline getirip, dikim için en uygun olan zamanda toprağa indirmelerini sağlayacaklarını belirten Altınova, 7'den 70'e her yaşta insanın katılabileceği projedeki ilk hedefin başta çocuklar olmak üzere her yaştan insan grubu olduğunu söyledi. Altınova, "Bu çalışmanın ilk uygulaması okullarda gerçekleştirilmiştir. Bu projeye katılım, her yaştan insan için tohumu kendi bakımıyla fidan haline getirecek bilinç oluşturulması ile sağlanmıştır. Okumuş olmak veya olmamak projenin uygulanmasında bir kısıtlama getirmemektedir" dedi.

Sadece bir insanın bile kendi çevresi ile dış dünya arasındaki ilişkiyi görerek, dünya sağlığı ve barışına katkısının ne kadar önemli olabileceğini ve dünyanın sadece bir insana bile ihtiyacı olduğunu göstermek istediklerini anlatan Altınova, 'Bebek Fidan Projesi' kapsamında Guinness Rekorları'na başvuruda bulunacaklarını ve bu önemli olayı da Mersin adına tarihe geçirmek istediklerini vurguladı. Altınova, bu kapsamda da Akdeniz'de yapılacak çalışmalara kaymakamlık nezdinde destek verilmesini istedi.

Akdeniz Kaymakamı Bekir Atmaca da TEMA'nın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve bu noktada da oldukça önemli açılımlar ortaya koyan vakfın çevre ve toprak için son derece yararlı çalışmalar yaptığını ve bu çalışmaların sürdürülmesini istedi. Konuşmaların ardından TEMA Vakfı Mersin İl Temsilcisi Şükrü Altınova, Kaymakam Bekir Atmaca'ya TEMA rozetini taktı.

(iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com