Yapı Kredi de ağaçlar için zorunlu tasarruf

Bir kişinin ofis ortamında tükettiği yıllık kağıt miktarı 7 ağacın kesilmesine neden oluyor...

Yapı Kredi Bankası, kağıt tasarrufu çalışmaları ve yılbaşında takvim, ajanda gibi müşterilere yönelik promosyon malzemelerini ürettirmeme kararı sayesinde, 55 bin ağacı kesilmekten kurtardı.


Yapı Kredi, bayram ve yılbaşı tebrik kartlarını da 2007 yılından bu yana elektronik ortamda gönderiyor.

Yapı Kredi Murahhas Azası ve Genel Müdürü Tayfun Bayazıt, 2008 yılında kağıt tasarrufuna yönelik bir çok önlem aldıklarını söyledi.

Bayazıt araştırmalara göre, bir kişinin ofis ortamında tükettiği yıllık kağıt miktarının 7 ağacın kesilmesine neden olduğuna ve 17 bin kişinin çalıştığı bir kurumun yıllık kağıt tüketiminin bir ormanın yok olması anlamına geldiğine işaret etti.

Bayazıt, "Bu gerçekten hareketle şubelerde kağıtsız ortama geçiş çalışmalarımız çerçevesinde kağıt talebini bir önceki yıla göre yüzde 26 oranında azaltmayı başardık. Müşterilerimizle işbirliği sonucunda kağıt ekstrelerin yerine elektronik ortamda ekstre gönderimi yapıyoruz. Tüm bu çabalar neticesinde 17 bin kişilik Yapı Kredi ailesi olarak toplamda 3 bin 150 ton kağıt tasarrufu sağladık. Bu yaklaşık 55 bin ağacın kurtarılması demek. Ayrıca geri dönüşüm çabalarımız sayesinde de 942 ton kağıdı yeniden kullanım için ilgili kurumlara ilettik" dedi.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com