Erik ağacı kış ayında meyve verdi !

Evin bahçesindeki erik ağacının meyve vermesi görenleri hayrete düşürüyor...


Erik ağacından kış ayında meyve topluyor !

Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Yoğunoluk yaylasında bir erik ağacı meyve verdi.

Mahmut Özçatal'a (38) ait evin bahçesindeki erik ağacının meyve vermesi görenleri hayrete düşürüyor.

Özçatal, yaptığı açıklamada, "Böyle bir hadiseye ilk defa şahit oluyorum. Köyde yaşı ileri olan çiftçiler de ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını belirtiyor. Küresel ısınma ve havaların kasım ve aralık ayında zaman zaman 20 derecenin üzerinde seyretmesi ağaçları erken uyandırdı. İlkbaharda meyve veren erik ağaçları şaşırarak aralıkta çiçek açıp meyve verdi. Aralık ayının ortasında köyde meyve yemeye başladık. Diğer ağaçların dengeleri de bozulacak diye korkuyorum. Hasat durumu inşallah iyi olur." şeklinde konuştu.

Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir ise, "Bu yıl birçok ağacın erken çiçek açarak meyve vermesi, 'mevsimler değişiyor mu?' sorusunu akla getiriyor." dedi.

(cha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com