81 İlde 81 Orman !

İş Bankası,müşterilerine, iş ortaklarına ve çalışanlarına gönderdiği yılbaşı ve özel gün hediyeleri için ayırdığı fonları, Türkiyenin 81 ilinde yeni orman alanlarının oluşturulması amacıyla değerlendirecek.


Türkiye İş Bankası, ülkemizde bugüne dek gerçekleştirilen en büyük çevre kampanyalarından birini başlatarak, önümüzdeki beş yıl içinde, yaklaşık 3 bin futbol sahası büyüklüğündeki bir alanı ormana dönüştürecek.

İş Bankası, "81 İlde 81 Orman" isimli proje çerçevesinde; müşterilerine, iş ortaklarına ve çalışanlarına gönderdiği yılbaşı ve özel gün hediyeleri için ayırdığı fonları, Türkiye'nin 81 ilinde "yeni orman alanlarının oluşturulması" amacıyla değerlendirecek. İş Bankası'nın, 11 milyon YTL üzerinde
kaynak aktararak Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ile Çevre ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştireceği proje kapsamında beş yıl içinde yaklaşık bin 500 hektarlık alana 2 milyonu aşkın fidan dikilmiş olacak.

Bugüne kadar Türkiye'de gerçekleştirilmiş en yaygın ve en büyük ağaçlandırma çalışmalarından birisi olan "81 İlde 81 Orman" projesi, bugün Türkiye İş Bankası Kocaeli Ormanı alanında gerçekleştirilen törenle başlatıldı.

Tören; Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, TEMA Vakfı Başkanı Ümit Gürses, TEMA gönüllüsü minikler ile Çevre ve Orman Bakanlığı yetkililerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer, "İnsanlığın baş döndürücü gelişimi doğayı hızla tüketti. Ormanlarımız yok oluyor, toprak kaybı çölleşmeyi getirirken denizler kirleniyor. Bilim insanları çevre sorunlarının dünyamızın geleceğini çok ciddi bir biçimde tehdit ettiğini ve daha fazla gecikmeden tedbir alınması gerektiğini duyurmaya gayret ediyor. Bu anlamda gerek bireysel, gerekse kurumsal olarak elimizden gelen her türlü katkıyı büyük ya da küçük ayrımı yapmaksızın sağlamamız gerekiyor. Yılbaşı armağanı fonlarımızı ülkemizin ortak faydasına sunuyor olmanın müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımız için en büyük armağan olacağına inancımızla, çevre konusunda ihtiyaç duyulan sorumluluk ve hassasiyetin kamuoyumuzun gündeminde olmasını temenni ediyorum" dedi.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince ise hepimizi bireysel anlamda mutlu eden kutlamaları toplumsal bir şölene çevirebilme, özel hediyelerden alacağımız bireysel mutluluklar yerine, bu hediyelerin toplamını ülke olarak yaşayabileceğimiz daha büyük bir sevince dönüştürebilme arzusunda olduklarını ifade ederek, "Bu kapsamda Çevre ve Orman Bakanlığımız ile TEMA'nın işbirliğinde ülkemizin en yaygın ve en büyük kurumsal ağaçlandırma çalışması olan '81 İlde 81 Orman' projesi Bankamızın yılbaşı armağanlarına ayırdığı fonlarla hayat bulacak. Hep birlikte rahat bir nefes alalım diye* 5 yıl içinde 81 ilimizde yaklaşık bin 500 hektarlık alana 2 milyonu aşkın fidan dikeceğiz, 81 ormanımız olacak. Böylece bu ormanlarımızı, paydaşlarımıza, çalışanlarımıza, müşterilerimize, dostlarımıza ve her şeyden önemlisi çocuklarımızın geleceği için ülkemize hediye etmiş olacağız" diye konuştu.

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca ise törende yaptığı konuşmada, orman varlığının korunması ve yeni ormanlık alanların oluşturulabilmesi mücadelesinde İş Bankası ile TEMA arasındaki işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

(iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com