21.Uluslararası Yapı & Yaşam Kongresi

Doğa, Kent ve Sürdürülebilirlik konulu kongrenin mimarları, şehir plancılarını, peyzaj mimarlarını, merkezi-yerel yönetimleri ve kent dinamiklerinin tüm temsilcilerini biraraya getirmesi amaçlanıyor.

 

Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen 21. Uluslararası Yapı & Yaşam Kongresi’nin ana teması “Doğa, Kent ve Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi. Kongrenin mimarları, şehir plancılarını, peyzaj mimarlarını, merkezi-yerel yönetimleri ve kent dinamiklerinin tüm temsilcilerini biraraya getirmesi amaçlanıyor.

Kongrenin hedefi kentlerin tarihi, kültürel ve doğal değerleri ile özdeşleşen, yaşanabilir kent niteliği konuları ele alarak tartışmak olarak belirlenirken kongre kapsamındaki bilimsel çalışmaların, kentlerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sosyal etkileşim imkanlarının arttırılması ve kullanıcılara fırsat eşitliği sunulması yolunda önemli bir adım olacağı düşünülüyor.

Kongrenin alt başlıkları şöyle:

Doğa ve Ekoloji
Kent ve İnsan
Anlam ve Kimlik
Enerji ve Teknoloji
Katılım ve Yönetim


Teslim Tarihi: 15 Aralık 2008
Başlangıç Tarihi: 20 Mart 2009
Bitiş Tarihi: 21 Mart 2009

Önemli tarihler

Bildiri özetlerinin teslimi: 15 Aralık 2008
Bildiri özetlerinin değerlendirilmesi ve duyurulması: 26 Aralık 2008
Bildiri metinlerinin teslimi: 13 Şubat 2009
Bildiri metinlerinin değerlendirilmesi ve duyurulması: 27 Şubat 2009
Düzeltilmiş bildiri metinlerinin teslimi: 06 Mart 2009

İletişim: www. bursamimar.org.tr

 21. Uluslararası Yapı & Yaşam Kongresi / “Doğa, Kent ve Sürdürülebilirlik”

 

(yapı.com.tr)


Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com