Karaçamlara ökse otu temizliği

Ankara Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Ankara Kent Ormanında ökse otu mücadelesi başlatıldı.

Step bir saha ortasında olmasına rağmen flora bakımından hayret edilecek zengin bir varlığa sahip alan,  orman ile stepin iç içe girdiği bir yer olup, 400 ü aşkın türü barındırıyor.

Kent ormanında bulunan karaçamlara arız olan ökse otlarının temizlenmesi için Ankara Orman Bölge Müdürlüğü’nün organizasyonunda, Ankara Üniversitesi öğrencileri ve Özgün Mavi Doğa Derneği üyelerinin katılımı ile çalışma başlatıldı. Çalışmalara Bölge Müdürlüğünce devam edilecek.

Çıkarılan ökse otları toplanarak yakın köylerdeki sığır yetiştiricilerine verilerek değerlendirildi. Konu ile ilgili bilgi veren Ankara Orman Bölge Müdürü Hüseyin Avni Çatal, ökse otunun ağaçlarda parazit olarak yaşadığını ve büyümesini olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Yapılan çalışmalar ile  ormanın 4-5 yıl parazit etkisinden uzaklaştırılması hedefleniyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com