10 bin kişi küresel ısınmayı konuşuyor...

Birleşmiş Milletlerin iklim değişikliği konusunda düzenlediği konferans Polonyanın Poznan şehrinde başladı. 2 hafta sürecek konferansa 190 ülkeden görüşmeciler katılıyor.


Küresel mali krizden dolayı bu sene iklim değişikliğiyle mücadelede yeni bir anlaşmaya varılması planlarının zora girdiği ifade ediliyor. Zengin ülkelerle birlikte zengin olmayan ülkelerin de dahil olacağı, sera gazı etkisi oluşturan gaz salımlarının azaltılmasını öngören bir anlaşmanın Aralık 2009'da Danimarka'da kabul edilmesi bekleniyordu. 

Anlaşmanın, süresi 2012'de bitecek olan Kyoto Protokolü'nün yerini alması planlanıyor. Kyoto Protokolü sadece gelişmiş ülkelere yükümlülük getiriyordu. 

Poznan'daki konferansta ağırlıklı olarak ele alınacak konu, zengin ülkelerin fakir ve gelişmekte olan ülkelere zehirli gaz salımlarının azaltılması için nasıl temiz teknoloji ve finans sağlayabilecekleri olacak. 

ABD'de devlet başkanlığı seçimini kazanan Barack Obama'nın Amerika'yı yeniden iklim değişikliğiyle mücadelede görüşmelere sokması bekleniyor. 

Polonya'nın Poznan Kenti'nde Birleşmiş Milletler İklim Konferansı'na aralarında bazı ülkelerin başbakanlarının da bulunduğu birçok ülkeden 10 binden fazla delege ve çevreci katılıyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com